4 Ekim 2016

Ege Gençlik Çalışmaları Derneği

Ege Gençlik Çalışmaları Derneği 2016 yılında üniversite öğrencileri tarafından; gençlerin bilgi, beceri ve yeterlilik kazanmalarına yardımcı olmak amacı ile kurulmuştur. Denizli’de faaliyet gösteren ve kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.

Genel olarak amacımız; Türkiye’de sivil toplum bilincini güçlendirmek ve etkin kılmak, gençlerin toplumla bütünleşmelerini kolaylaştırmak, mesleki farkındalık kazanmalarını ve şartlarının geliştirilmesini sağlamak, kişisel gelişimlerini destekleyici kurs, eğitim, seminer, konferans ve paneller düzenlemek, uluslararası değişimler organize etmek, projeler geliştirmek ve hayata geçirmek,  girişimcilik ruhlarını teşvik etmek, girişimcilik konusunda girişimcileri bilgilendirmek, gençleri girişimcilik konusunda cesaretlendirici uygulamalar gerçekleştirmektir.

Yönetim Kurulu ve gönüllüleriyle birlikte “Önce kendini değiştir, çevren değişmeye başlayacak.’’ ilkesini benimseyerek sürekli kendini ve çevresini geliştirmeye çalışmak bizim naçizane misyonumuzdur.

BİZİM BİR HİKAYEMİZ VAR
Bizler üniversite okuyan daha doğrusu okumaya çalışan ama hep yenilikleri ve gelişmeyi kovalayan bir avuç öğrenciyiz. Bizleri harekete geçiren en büyük etki hayallerimizi ortak bir paydada birleştiriyor olabilmemiz. Bu yolda başarılı olmak elbette önemli ancak bizim için başarı onu paylaşabilmektedir. Bizim için mühim olan budur.
“Eğer sevdiğin işi yaparsan, hayatın boyunca bir kez bile çalışmış olmazsın.” sözünü kendimize düstur edindiğimiz doğrudur. Bu sözden yola çıkarak iki yıllık sivil toplum tecrübemizi daha çok gençle paylaşabilmek, az da olsa hayatlarına dokunabilmek adına EGEDER’i kurma zorunluluğunu hissettik. Korkmayın, bu hikayemizde öğrenci olarak imkanlarımız sınırlıydı gibi klişelere girmeyeceğiz hiç.
En büyük hayalimiz gençlerin bu kuruluştan maksimum kazanımı elde etmesidir. Üniversite hayatları boyunca rutin hayatlar yaşamak ya da sadece eğitim gördükleri bölümlerle ilgili derslere girmek yerine ek olarak sivil toplum bilinci kazanmalarını sağlamaktır. Çıktığımız yolda sizlerle daha yeni dostluklar kurarak, büyümek ve aynı hayalleri paylaşabilmek bizler adına en büyük mutluluk olacaktır.

Sevgi ve saygıyla.

 

www.egeder.org

12 Mayıs 2015

Yazılımcı Konsantrasyonu, Beyin Akış Modu ve Bölünmeler

Yazılım geliştirme yaratıcı bir iş çıkartmayı hedefleyen bir süreç olup, mutlak dikkat ve konsantrasyon gerektirir. Chicago Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Mihaly Csikszentmihalyi tarafından yapılan bir çalışmada yazılımcıların beyinlerinin sanatçıların çalışma tarzına sahip olduğu görülmüştür. Programlama sırasında beyin bir “akış” (flow) moduna geçmekte, etrafla ilişkisini kesmekte ve bir probleme günlerce konsantre olabilmektedir. Ciddi bir çevresel izolasyon gerektiren akış moduna girildiğinde, üretkenlik maksimum düzeydedir ve tüm kritik kodlamalar bu seviyede yapılır.

(daha&helliip;)

27 Şubat 2015

Css3 Şekiller

Web teknolojileri gittikçe gelişiyor. Her zaman yeni trendler çıkıyor ve bunlar için yeni teknolojiler çıkıyor.  Önceden resim dışında yapamadığımız şekilleri şimdilerde css kodları ile yapabiliyoruz. Çok kolay bir şekilde css3 ile gelen :after :before taglariyle neredeyse yapamayacağımız şekil yok. Bu şekilleri sizler için derledim. (daha&helliip;)